Ar. «Непотрібний» фігурант Нобелівської премії

Аргон в стеклопакете Глас ТрёшДоведено, що термін життя енергозберігаючого покриття (а значить, і термін якісної «роботи» склопакета – цієї найважливішої частини вікна) безпосередньо (до 40% довше) залежить від наповнення інертним газом.

У аргону та інших інертних газів повністю відсутні колір і запах, він ніяк не впливає на рівень пропускання ультрафіолету – а значить, квіти і їх господарі в безпеці.

Аргон не “вивітрюється через місяць» – згідно ДБН витік аргону не може перевищувати більше 1% на рік, а значить, концентрація газу в камері склопакета складе більше 50% навіть через 40 років експлуатації. Заради експерименту компанія Глас Трьош викуповувала у своїх європейських клієнтів «перші ластівки» – газонаповнені склопакети виробництва 80х-90х років минулого століття, і зміст аргону в них повністю відповідав розрахунковому.

читати далі: ЖУРНАЛ “Оконные технологии” №61



Енергоефективні склопакети – рекомендації Глас Трьош

vitrina66Як відомо, склопакет займає близько 90% площі віконного блоку, і саме від його властивостей залежать теплотехнічні параметри виробу в цілому. Тому склопакет по праву можна назвати найважливішим елементом світлопрозорої конструкції, що дозволяє регулювати рівень її енергоефективності.

Залежність України від країн-експортерів нафти і газу, зростання цін на енергоресурси, їх монопольні поставки – все це змушує енергозалежні країни розробляти і впроваджувати державні програми енергозбереження та енергоефективності. Але, як це часто буває, при впровадженні таких нововведень ринок стикається з проблемами і труднощами. Відсутність або недолік державного фінансування, неготовність галузі, лобіювання інтересів окремих виробників або відсутність важелів контролю – все це гальмує реалізацію подібних програм. Тим не менш, незважаючи на негативний вплив згаданих чинників, останніми роками спостерігається стійке зростання застосування енерогоеффектівних матеріалів в різних галузях промисловості, у тому числі і в будівництві.

Одним з ключових аспектів енергоефективності будівель і споруд є застосування сучасних якісних теплоізоляційних будівельних матеріалів і конструкцій з низьким рівнем теплопередачі.

читати даі: ЖУРНАЛ “ВИТРИНА” №5 (66) 2012


Зробимо світ склопакетів краще! Якість вирішує все!

qualityЧерговий кризовий рік, чергове падіння попиту і ринку СПК, чергове скочування в дешевий сегмент, надлишок виробничих потужностей, цінові війни, безробіття. Таку невеселу картину доводиться спостерігати в цей політично й економічно складний час в Україні. Що робити в такій ситуації, як правильно вибрати стратегію подальшого розвитку підприємства?

Можна звичайно плисти за течією перейшовши в дешевий сегмент ринку, а можна цілеспрямовано і наполегливо працювати на досягнення раніше запланованого результату, не відступаючи від наміченого шляху, йти до поставленої цілі. Ви скажете «правильні, але загальні слова», а ми пояснимо, що маємо на увазі. Ми говоримо про якісний, відносно дорогий продукт, незважаючи на песимізм ситуації в країні. Бюджетні товари в більшості випадків не розраховані на довгострокову експлуатацію і не забезпечують кінцевий продукт такими додатковими властивостями, як енергозбереження, безпека, надійність і не відповідають чинним в Україні будівельним нормам.

Стратегія компанії Глас Трьош – не плисти за течією, а виробляти якісні склопакети для енергоефективних, добротних і високоякісних вікон в Україні. Для того щоб краще розуміти про що йде мова, ми детальніше зупинимося на основних принципах системи контролю якості, впровадженої на всіх наших склопакетних виробництвах Глас Трьош в Україні. Система менеджменту якості – одна з найважливіших складових щодо забезпечення споживчих характеристик товару, які надають йому здатність задовольняти обумовлені або передбачувані потреби. Важливими чинниками при цьому є: контроль якості на всіх етапах створення продукції, оперативне реагування на проблеми з якістю. В абсолютній більшості випадків виявлення невідповідності на етапі перевірки готової продукції є запізнілим і дорогим. До цього моменту вже витрачено певну кількість матеріалів, енергетичних і людських ресурсів. Уникнути високозатратних за своєю суттю переробок і / або виправлень дозволяє система управління якістю (TQM – Total Quality Management). Виходячи з цього, система контролю якості була розроблена, адаптована і впроваджена на всіх підприємствах групи Глас Трьош в Україні та Молдові на базі Європейського нормативу EN1279. Завдяки цій системі компанія Глас Трьош зарекомендувала себе як надійний виробник якісних склопакетів в Україні.

читати далі: ЖУРНАЛ Оконные технологии №56


Однокамерний Європеєць – 0,81 м2К / Вт. Енергопакет® COMFORT Glas Trösch

glasstrosh_odokamernyНе дивно, що саме в швейцарській компанії з’явилось рішення, яке вразило навіть фахівців, справжній прорив у сфері енергозбереження. Це рішення – Енергопакет® Комфорт від Глас Трьош. Однокамерний склопакет з мінімальним опором теплопередачі 0,81 м2К / Вт – показником, який наближається до «еталонного 0,85» двокамерного Енергопакета – попереднього «флагмана» «Глас Трьош Україна».

«Неможливо!» – Вигукнуть фахівці – і будуть неправі. Швейцарська якість Глас Трьош – зовсім не маркетинговий хід, не спроба пустити пил в очі, не «натиск на зарубіжність». Секрет Енергопакета® Glas Trösch COMFORT – новітнє, що не має аналогів в Україні енергозберігаюче покриття скла, останнє слово не тільки швейцарської чи української, а й світової науки, пік інновацій в славній лінійці Silverstar. Особливо відзначимо, що склопакет з цим склом фактично є багатофункціональним – сонячний фактор (показник сонцезахисту) залежно від позиції покриття коливається від 45% до 50%, а це вже практично результат нашого знаменитого багатофункціонального Енергопакета® Селект (42%)!

читати далі: ЖУРНАЛ Оконные технологии №55


Ручка в космосі або грибниця у вікні

okna_dveriЗдавалося б – що простіше? Два стекла, посередині рамка. Пам’ятаєте відому рекламу: «Навіщо платити більше?» Напевно її пам’ятають і недалекі, а часто й просто ледачі продавці і виробники. Мало того, вони охоче діляться своєю думкою з клієнтами: «Та яка різниця, там і там – скло!»

Згадаємо лише деякі з типових скарг користувачів «звичайних» склопакетів.
– «Поміняли вікна, наче «пакети»поставили – а дує …».
– «Чомусь нові вікна запотівають …».
– «У склопакеті з’явився якийсь наліт …».
– «Не ставте «пластик» – я ось поставив – в квартирі влітку як в пічці…».

Запотівання, наліт (найчастіше це пліснява!), Промерзання – як правило, наслідок негерметичності склопакета. Причини різноманітні. Звична, на жаль, недбалість в процесы зборки, здатна звести нанівець переваги найякісніших матеріалів; застосування власне неякісних матеріалів.

Чого варті псевдо «теплі дистанційні рамки», що не мають адгезії з герметиками. Як наслідок – розгерметизація, аж до провисання цієї рамки під впливом сонячного тепла. Часто в цілях «економії» використовується тонкостінний дистанційний профіль товщиною 0,15 мм при нормі 0,36 мм – результат: деформація під час зборки, і подальша розгерметизація з усіма витікаючими від вологи до цвілі. Ну і, нарешті, перше місце на цьому сумному п’єдесталі у відвертих шкідників і халтурників. Відсутність осушувача в дистанційній рамці (ось вам і «запотівання»), застосування заборонених в ЄС «з екології» однокомпонентних герметиків для вторинної герметизації, і – гран-прі – двосторонній скотч замість первинного герметика (бутилу!). Ну, як кажуть, спасибі, що не малярська стрічка … Втім, якщо ви любитель-грибник, а, тим більше, вчений-міколог, такі склопакети не залишать вас байдужими – адже це готова теплиця для грибка! Якщо ні – варто подумати про захист від таких сюрпризів.

Яка відповідь на все різноманіття наведених вище «загроз»?

Відповідь одна – контроль якості. Не на папері, а в самому дусі виробника – як в групі компаній «Глас Трьош», чиї традиції якості «розміняли» сторіччя. Від маленької майстерні початку ХХ століття в швейцарському містечку Бюцберг до величезних заводів по всій Європі – найсуворіший контроль на всіх етапах залишається незмінним. Все сказано одним словом, що давно стало синонімом надійності – Швейцарія.

В Енергопакетах від Глас Трьош використовуються деталі і компоненти високої якості – від відомих європейських виробників герметиків та теплих дистанційних рамок ACS+ з унікальнмими колірними можливостями для дизайнерів та архітекторів, до широкого вибору функціональних стекол власного виробництва.

«Біля вікна дує…» Щілини? Тріщини? Зовсім необов’язково. Справа в низькій температурі внутрішнього скла – воно працює своєрідним теплоприймачем, що охолоджуэ тепле повітря в приміщенні і запускає конвекцію – переміщення мас повітря «з тепла в холод». Позбутися цього «спецефекта» дуже просто – достатньо встановити у вікно Енергопакет® Glas Trösch EN2plus – склопакет з енергозберігаючим склом, заповнений аргоном, що перешкоджає конвекції в просторі між листами стекол. Навіть однокамерний Енергопакет тепліше ніж двокамерний «звичайний пакет», і ці характеристики різко підвищуються в двокамерному Енергопакеті® Glas Trösch Super, і досягають недосяжного для конкурентних систем максимуму при застосуванні скла Silverstar Zero.

«У квартирі пекло»? Так, адже закони фізики ніхто не відміняв. Сонячна енергія безперешкодно мине «звичайні пакети», щоб акумулюватися в підлозі і стінах і перетворитися в теплову. Особливо засмучуюча ситуація в приміщеннях, орієнтованих на південь, південний схід, південний захід. Кондиціонери не справляються, «накручуючи» кіловати, вікна завішуються простирадлами й ковдрами, в’януть квіти і страждають люди. Але – замініть «Такі ж самі» пакети від виробника NoName на мультифункціональні Енергопакети® Glas Trösch SELEKT, Glas Trösch COMBI або навіть на сонцезахисні Glas Trösch SUNSTOP – і ковдри, нарешті повернуться в тумбу для білизни, а гаманець відчутно «видужає».

читати далі: ЖУРНАЛ Окна. Двери. Витражи 02.2015


Космос у вікні

odv_kosmosЕнергозберігаючі склопакети (наприклад, Енергопакет® EN2plus або Енергопакет® Glas Trösch Comfort) – давно відомий (і єдиний) спосіб миттєво, і – в рази – покращити енергоефективність вікна. Стікер Енергопакет® на склі вже давно сприймається споживачем як синонім «Знаку якості».

Приємно, що інженери і винахідники не спочивають на лаврах: розробляють, випробовують, вводять в повсякденне життя те, що не так давно було недосяжним космосом. Нині будь-який спортсмен, мандрівник, домогосподарка, надягаючи мембранну куртку, не замислюючись про це, доторкаються до програми «Аполлон» і першим крокам Армстронга по Місяцю. Так, і, наприклад, останнє слово на ринку енергозбереження двокамерний Енергопакет® Glas Trösch Super Comfort 44 мм (з покриттям Silverstar Zero зі срібла і титану) впритул наближає чиєсь скромне житло до світового рекорду енергоефективності – адже його коефіцієнт опору теплопередачі складає всього 1,75 м²К / Вт – простіше кажучи, він на 40% тепліше, ніж стіна завтовшки в дві цеглини!

Мешканцям перших поверхів і приватних будинків позбутися від моторошної радянської спадщини – решіток-сонечок, тепер простіше простого. Достатньо встановити вікно з протизламною фурнітурою і Енергопакетом® Glas Trösch SAFE. Розбити або зламати надміцний триплекс куди складніше, ніж вирвати із стіни або рами кілька рожевих милиць, на яких зазвичай кріпляться «супернадійні» решітки. До речі, такі пакети користуються незмінним попитом в благополучних і безпечних Швейцарії, Австрії, Німеччині … У чому справа? Просто в цих країнах, як і скрізь … люблять дітей. Згадайте, які ідеальні ріжучі кромки «дає» бите скло – хоч ритуальні ножі ацтеків, хоч кримінальні «трояндочки». З безпечними склопакетами Glas Trösch SAFE ризик отримати серйозну травму відсутній – адже осколки розбитого скла залишаються на плівці і в рамі, а не сиплються небезпечним дощем на невдалого Марадонну. Немає потреби говорити про спортивні зали, майданчики, корти – там такі пакети просто незамінні.

А що ж шумоізоляція? Чи є спосіб «вірніший» за «звичайне пластикове вікно»? Адже вони «всі однакові»? Виявилося – є. Я не можу забути, як в готелі аеропорту одного німецького містечка, з подивом дивився на злітаючий поблизу Боїнг-777 і не чув ні звуку. Секрет простий – у вікнах готелю були встановлені новітні звукоізоляційні склопакети – Енергопакет® Glas Trösch PHON. Поблизу злітних смуг живе мізерно мала кількість людей? Ось дані останніх досліджень: рівень шуму поблизу 6-8 смугової автостради не тільки наближається до аеропорту, але і куди небезпечніше для здоров’я і нормального життя – адже ми піддаємося його впливу годинами, днями і роками, а не в режимі «зліт-посадка».

читати далі: ЖУРНАЛ Окна. Двери. Витражи 01/2015


Захоплюючі проекти зі скла. Дайте свободу своїм фантазіям

interior_glastroeschСкло як будівельний матеріал має ряд неперевершених переваг, воно не горить, не димить і не запалюється. Рівна однорідна гладка поверхня легко чиститься й дезінфікується. Скло має високий хімічний опір, стійке до основних кислот і лугів, не розчиняється у воді і не піддається корозії. Воно не вбирає і не виділяє вологу, не набухає, не висихає. Прийнявши певну форму один раз, цей матеріал більше не піддається деформаціям. Скло невідчутно до холоду і температурних коливань, не змінює колір, не жовтіє, не погіршується. Скло – це сучасний матеріал з давніми традиціями і великим майбутнім.

Компанія Глас Трьош із задоволенням ділиться своїми передовими технологіями і розробками в області інтер’єрного і екстер’єрного застосування скла в архітектурі та представляє наступні продукти:
LAMEX COLORPRINT – триплекс з друком на плівці
• SWISSSTEP – система сходів з скла
• SWISSDIVIDE – система внутрішніх перегородок зі скла
• Суцільноскляні двері
Шовкографія – друк по склі
• SWISSRAILING – парапети і перила зі скла

читати далі: ЖУРНАЛ Оконные технологии №58