ЯКІСТЬ УПРОДОВЖ ЧОТИРЬОХ ПОКОЛІНЬ СІМ'Ї ТРЬОШ

ПЕРШЕ ПОКОЛІННЯ

1900-1910
Йоханн Фрідріх Трьош закладає фундамент підприємства та починає займатися нещодавно винайденою фотографією. У 1904 році він відкриває власну справу. Йоханн Фрідріх Трьош першим розробляє технологію перенесення кольорових фотографій на скло і фарфор і реалізує свій товар по всій Європі. У 1905 році він засновує з одним зі своїх партнерів в місті Бютцберг фірму «Абехерлі & Трьош, фотокерамічна установа». Мета фірми - виготовлення афіш і вивісок зі скла та порцеляни.

1910 - 1920
В Чехії закуповується і потім обробляється чорне скло і кришталь. Для шліфування скла потрібні машини. Фірма розширює своє діяльність за рахунок виробництва і продажів автомобільного вітрового скла. Перша світова війна (1914-1918) перешкоджає подальшому росту молодої фірми. І лише в 1919 році по сусідству з селянським будинком на Шлоссштрассе споруджується перша невеличка фабрика з цехом шліфування скла, двома гаражами та офісом.

1920 - 1930
У 1923 році фірма, що іменується «Й.Фрідріх Трьош, шліфування скло, фабрика з виготовлення табличок», реєструється в торговому реєстрі. У 1927 році фірма приступає до виробництва дзеркал. На роботу приймається зеркальщик зі своєю власною технологією. У своїй роботі фірма все більше концентрується на обробці скло. Фірмовий бланк вказує на сфери її діяльності: шліфування скло, фабрика з виготовлення дзеркал, гранований кришталь будь-якої форми, обладнання вітрин, автомобільне скло, рекламні та фірмові вивіски. В кінці 30-х років з'являється вивіска «Й.Фрідріх Трьош, мануфактура з виготовлення скла та дзеркал, Бютцберг»

ДРУГЕ ПОКОЛІННЯ

1930 - 1940
У 1923 році до складу фірми входить 16-річний Рудольф Фрідріх Трьош. Він проходить навчання торговому ремеслу. На підприємстві він на практиці знайомиться з усіма видами робіт. У 1927 році Рудольф Фрідріх Трьош навчаються професії фахівця-скляра на фірмі Gerrer SA. Після повернення він приступає до швидкого розширення підприємства. Рудольф відвідує меблеві фабрики та столярні майстерні, щоб розширити коло клієнтів, готових купувати дзеркала й шліфовані скляні плити, а також щоб реалізовувати скло. На підприємстві встановлюється великий валець з богемського природного каменю. На той час в моді скло і дзеркала з прямолінійними і криволінійними фацетом. У 1938 році засновується фірма «Рудольф Фрідріх Трьош АГ, Бютцберг».

1940 - 1950
У 1939 році відбувається розширення підприємства за рахунок нового цеху площею 500 м2, а також монтується кран з ручним приводом. Під час війни (1939-1945 рр.) підтримувати роботу підприємства вдається з великими труднощами. Рудольф Фрідріх Трьош і співробітники фірми місяцями перебувають на військовій службі. Найбільш складним на той час було питання придбання скла, оскільки в ті часи Швейцарія виявляється оточеною державами «осі» - союзниками гітлерівської Німеччини. У 1945 році Рудольф Фрідріх Трьош стає єдиним акціонером і власником фірми. Новинкою того часу є виробництво візерункового скла з «морозним малюнком», яке знаходить застосування, в першу чергу, у виготовленні кухонних меблів.

1950 - 1960
Після війни починається економічний підйом, вигоду з якого вдається отримати і фірмі Трьош. Розширюється торгівля віконним і литим склом. Фірма наймає своїх перших торгових представників. Територія продажів доходить до Берна і кантону Ааргау. Шліфування скла і виробництво дзеркал модернізується і розширюється. Купуються тягач Opel і вантажний автомобіль Bedford. У 1955 році фірма входить до складу скляного картелю Vertglas. У 1956 році будується великий купольний цех з трьома куполами Іслер, який вводиться в експлуатацію разом з електрокраном, сучасними складами та обладнанням для порізки скла. Із запуском в експлуатацію купольного цеху фірма робить великий крок у майбутнє.

ТРЕТЄ ПОКОЛІННЯ

У 1951 році до складу фірми входить Хайнц Трьош. У 1955 році він робить перші спроби виготовляти склеєні склопакети. У 1956 році запускається виробництво склопакетів марки Helglas. Хайнц дає вказівку виготовити машини з виробництва склопакетів згідно його власним розробкам. У 1958 році засновується фірма Helglas AG. У той же рік до складу фірми входить брат Хайнца - Ервін Трьош. У 1962 році будується великий цех для виробництва Helglas площею 1000 м2. У 1964 році засновується фірма Bystronic, яка виготовляє машини з виробництва склопакетів для європейського ринку. У 1965 році в Оберкульмі споруджується нова фабрика Kulmerglas з виготовлення паяних склопакетів. Продукти фірми Helglas і Kulmerglas реалізуються по всій Європі за ліцензією. В умовах сприятливої кон'юнктури та за підтримки лояльних співробітників, після 40-річної діяльності фірми брати розширюють штат співробітників підприємства з 20 до приблизно 3000 чоловік.

1970 - 1980
Для Helglas AG і Fr. Trösch AG в Бютцберзі будують великий завод площею 7200 м2 і двоповерховий офісний будинок з підвалом. Запроваджується логотип Glas Trösch. Будівництво нового цеху з найсучаснішим обладнанням, дозволяє компанії зробити величезний крок уперед. У наступні роки компанія засновує та відкриває в Швейцарії кілька фірм: в 1973 році - Helglas AG, в 1974 - Glasmatec AG, в 1975 р - дочірні компанії в Муттенці і Берні, а також компанію Grambach AG в Цюріху і, нарешті, в 1976 році - Isolierglas AG в Санкт-Галлені. У 1978 році компанія починає виробництво SWISSLAMEX.

1980 - 1990
Наступні 10 років компанія створює підрозділ автоскла і продовжує купувати нові фірми, наприклад, в 1981 році фірму Belmo (іменовану в даний час Trösch Malans). У 1981 році в Берні засновується фірма Glas Trösch AG, а в 1983 році в Урзенбасі - фірма з виробництва автоскла Glas Trösch Autoglas AG. У тому ж році своє виробництво запускає компанія Swissdurex. З поглинанням фірми Sanco & Co AG в Нердлінгені в 1984 році Glas Trösch здійснює свій перший наступ на ринок Німеччини. Разом з Sanco & Co AG фірма Glas Trösch купує ще 20 компаній, що діють по франшизі SANCO Isoliergas. У 1985 році Glas Trösch вдається придбати фірму Faglas AG в Туні. У той же рік Glas Trösch засновує консалтинговий підрозділ Glas Trösch Beratung і фірму glaströschdesign з виробництва меблів зі скла. По-справжньому перспективними стають інвестиції в розмірі 40 мільйонів франків, які компанія здійснює в 1988 році у великий виробничий цех, де розміщується перша установка для нанесення магнетронного покриття та обладнання для виробництва скла з покриттям SILVERSTAR.

1990 - 2000
gt_046Компанія купує фірми у Німеччині: у 1990 році - фірму Krebs Гмбх і в 1993 році - фірми Kaufmann і Laminex. Для трьох установок з нанесення покриттів SILVERSTAR необхідні закордонні ринки збуту.

Хайнц Трьош керує фірмою в якості виконавчого директора протягом 30 років до 1989 року, після чого керівництво на 3 роки переходить його братові Ервіну Трьошу, потім Хансу Баумбергеру на 9 років, якого, в свою чергу, замінює в 2002 році Еріх Трьош. Передавши керівництво підприємством своєму братові в 1989 році, Хайнц Трьош присвячує наступні роки в основному формуванню технічних, фінансових і політичних умов для створення власного заводу з виробництва флоат-скла. Тим самим, він прагне отримати гарантії незалежного від олігополії концернів постачання склом. Після багаторічних підготовчих заходів 12 травня 1993 приймається остаточне позитивне рішення про будівництво. На щастя, в критичний для проекту момент, четверте покоління підприємців в особі Еріха Трьоша заявляє про свою готовність взяти на себе відповідальність за будівництво перших заводів з виробництва флоат-скла і з успіхом справляється з цим завданням. У 1995 і 1997 рр. компанія споруджує і здає в експлуатацію два заводи з виробництва флоат-скла у Франції і Німеччині.

Четверте покоління

2000-СЬОГОДНІ
У 1991 році до керівництва фірми приходить четверте покоління в особі Еріха Трьоша. Під час навчання в цюрихській Вищій технічній школі він проходить цілий ряд практичних курсів: з порізки скла, координації виробництва та термінів поставок, виробництва триплексу і загартованого скла, у відділах збірки, на підприємствах в Бюлі і Санкт-Галлені. У 1991 році він закінчує навчання зі званням дипломований інженер-машинобудівник. Після закінчення військової служби Еріх Трьош успішно проходить в 1993 році багатотижневе професійне навчання при фірмі Cardinal von Roger O'Saunessy, що є найбільшим виробником склопакетів в США.
У 1993 році він бере на себе відповідальність за реалізацію проекту будівництва перших заводів з виробництва флоат-скла. Завод в Омбурі, Ельзас споруджується і здається в експлуатацію в рекордний 14-місячний термін, завдяки підтримці Ханса Баумбергера, Ханса Люді і команди інженерів. У 1996 році Еріх Трьош спільно з Армін Штрайт бере на себе відповідальність за реалізацію затвердженого правлінням другого заводу з виробництва флоат-скла в Хальденслебені, Саксонія-Ангальт / Німеччина. Цей завод, разом з установкою з виробництва триплексу та нанесення магнетронного покриття, також успішно вводиться в експлуатацію. У 1999 році Еріх Трьош закінчує із солідною репутацією Міжнародний інститут управління в Лозанні.
У 2001 році компанія купує велику Швабську групу з її 7 підприємствами та штатом 600 працівників у південній Німеччиніgt_047 і формує підрозділ Swissdouche. На той час група налічує вже 43 підприємства. 1 січня 2002 до Еріху Трьоша переходить від Ханса Баумбергера пост голови групи, а 20 лютого 2002 від його батька, Хайнца Трьоша - пост голови правління. Відповідно до положення про правонаступництво підприємства, контрольний пакет акцій переходить до Еріху Трьоша. У 2002 році в м. Буокс, кантон Нідвальден споруджується завод з виробництва протипожежного скла власної розробки. У тому ж році купується компанія Pilkington Automotive Schweiz, а кількість магнетронних катодів установки в Бютцберзі збільшується до 35. У 2006 році будується і вводиться в експлуатацію третій завод з виробництва флоат-скла в Остерведдінзі, Саксонія-Ангальт / Німеччина. У Хальденслебені споруджується надзвичайно складна магнетрона установка з виробництва скла для сонячних батарей. У 2007 році запускається новий великий цех з виробництва скла SWISSLAMEX в Бютцберзі, що дозволяє виготовляти триплекс розмірами до 900 x 330 см. У 2009 році в польському Уязді споруджується івводиться в експлуатацію четвертий завод з виробництва флоат-скла, з добовою виробничою потужністю 1000 тонн.

У 2010 році до групи Глас Трьош прєднується найбільший виробник склопакетів в Україні - ЄВРОГЛАСС - разом з 9 децентралізованими підприємствами з обробки скла. На сьогоднішній день компанія Глас Трьош є безумовним лідером ринку склопакетів в Україні. Сумарна виробнича потужність підприємств компанії в Україні складає більше 6 млн м2 склопакетів.

Група Глас Трьош налічує сьогодні більше 5300 співробітників, зайнятих приблизно на 70 підприємствах в Швейцарії, Німеччині, Франції, Польщі, Молдові та Україні.